top of page

OYUNCU KOÇLUĞU

Oyuncu Koçluğu, dünya genelinde oyuncuların gelişimi ve performanslarını geliştirmelerine yönelik kabul gören  önemli bir gelişim yöntemidir. Oyuncu Koçları, sizin yeteneklerinizi ortaya çıkarmada, kendi koyduğunuz engelleri fark etmenizi sağlayıp onlardan kurtulmanıza, yeni alanları keşfetmenize, rolünüzle ilgili içgörü kazanmanıza yönelik çalışmalar yapmaktadırlar.

Bu eğitim programında da öncelikle katılımcının beklentileri, talepleri ve ihtiyaçları üzerine bir içerik oluşturulur. Katılımcının hazırlandığı bir rol ya da seçmeler varsa ona uygun çalışmalar yapılır.

 

Oyuncular neden Oyuncu Koçları ile çalışırlar;

  • Genel performanslarını iyileştirmek,

  • Rolün gereksinimi olan duygu, konuşma, eylem durumları ve tepkiyi analiz etmek,

  • Sahnede heyecan, güven eksikliği, imgeleme, hareket, diksiyon, şive vb. kişiye özel sorunları çözmek

  • Audition’a hazırlanmak için oyuncu koçluğu alırlar.

Koçluk eğitimini iki ayrı şekilde çalışıyoruz.


            Hali hazırda oyunculuk yapan katılımcılarımız ve esas mesleği oyunculuk olmayan ancak reklam filmi, dizi film, televizyon filmi, sinema filmi gibi yapımlarda oyunculuk yapan kişilere yönelik özel çalışmalarımız vardır. Bu çalışmalarda, eğitmenlerimiz doğrudan katılımcılarımızın izlediği senaryo üzerinden çalışarak bulundukları yapımlarda rollerini en iyi şekilde oynamalarını sağlayacak çalışmayı ve motivasyonu sağlarlar. Bunun yanı sıra gerektiği durumlarda ses, nefes, diksiyon, fonetik, doğaçlama gibi konularla eğitim içeriğini destekleyerek sadece mevcut role oyuncuyu hazır hale getirmenin yanında genel anlamda oyunculuk için gerekli tüm desteği sağlamış olurlar.

Oyuncu Koçluğu çalışmasında önceden belirlenmiş bir eğitim süresi yoktur. Katılımcılar, kendi çalışma sürelerini sınırlayabilir ya da eğitmenin görüşüne uyabilir.
Oyuncu Koçluğu kişiye özel olup,  hafta içi, hafta sonu katılımcının ve eğitmenin uygun olduğu saatler belirlenerek yapılır.

OYUNCU KOÇLUĞU  kopya_edited.png
bottom of page